Jedlá soda 4,5kg

WoldoClean 4,5 kg jedlé sody prášku v potravinářské kvalitě včetně odměrky pro snadné dávkování. Rychle se rozpustí a lze jej také použít v kosmetice na obličej, pro péči o tělo. Je vhodné jako základní přísada do domácí koupele. Známý prověřený domácí prostředek pro různé čištění. Hydrogenuhličitan sodný pro interní a externí účely. Můžete jej velmi dobře použít pro výrobu domácí zubní pasty a dalších kosmetických přípravků, jako je např. deodorant. Přírodní domácí lék s všestranným využitím. Všestranný v kuchyni, domácnosti a kosmetice. Veganské, bezlepkové a laktózy. Sodný prášek je bez zápachu, lze jej použít pro péči o vlasy nebo jako odvápňovač. Přírodní uhličitan sodný do pečiva, pro dorty, muffiny a jídla. Jemný sodík v potravinářské kvalitě.

Momentálně nedostupné
Kód: WCSP1X4500
Značka: WoldoClean®
599 Kč 534,82 Kč bez DPH
Kategorie: Jedlá soda
Ingredience: Hydrogenuhličitan sodný NaHC03
Přísady: Bez přísad
Objem: 4,5 kg
Podmínky pro skladování: Skladujte v suchu
Místo původu primární složky : Německo
Forma: Prášek
Značka: WoldoClean
Výrobce: WoldoClean by Woldshop GmbH, Oehleckerring 9a- 11, 22419 Hamburg

Soda je zkratka pro hydrogenuhličitan sodný. Sodný prášek je ověřený domácí prostředek, pomáhá zabraňovat pachům, ale také pomáhá čistit povrchy, prát oblečení nebo se používá k pálení žáhy. Často se také využívá v kosmetice, protože hydroxid sodný zvyšuje pH. U mnoha domácích výrobků pro domácnost se tento zázračný prostředek používá. Níže vám ukážeme, jak ji použít.

Nejčastější dotazy a časté otázky

Jaká je funkce jedlé sody?

Soda a jedlá soda nejsou stejné, ale soda je důležitou součástí práškového pečiva. Soda je pouze čistý hydrogenuhličitan sodný, zatímco jedlá soda je částečně hydrogenuhličitan sodný a částečně žíravý. Sodu lze samozřejmě také použít k pečení.

Chtěl bych si vyrobit vlastní zubní pastu, kterou sodu bych tam měl použít?

Soda WoldoHealth je vhodná pro výrobu zubní pasty. Vše, co potřebujete, je kokosový olej a teplá voda. Poté se vše smíchá a zubní pasta je připravena. Alternativně mohou být přidány byliny nebo podobně.

Kterou sodu bych měl použít k mytí vlasů a jak je mohu použít k výrobě vlastního šamponu?

Mnoho zákazníků si vlasy umývá sodou. K šetrnému čištění a odmaštění mastných vlasů můžete použít jednoduchý roztok sody, který lze smíchat těsně před šamponováním.

Mohu sodu použít doma k čištění čalounění či polstrování?

Soda je vhodná pro čištění čalounění nebo odstranění nečistot a zápachu. Budete potřebovat měkkou houbu, 200-300g prášku sody, malý kbelík s horkou vodou a vysavač. Pokud chcete obnovit barvy vašeho čalouněného nábytku, posypte práškovou sodu na čalounění a otřete ho po celé ploše vlhkou houbou nebo hadříkem. Po vysušení mohou být zbytky sody, ty můžete vysát vysavačem.

Mohu k čištění pračky použít prášek sody?

Levné čištění sodou a octem je ideálním pomocníkem při čištění pračky. K tomu budete potřebovat asi 100 g sody a 100 ml octa. Nejprve se mycí komora a filtr na vlákna vymyjí octovou vodou. Poté vsypejte asi 100 g práškové sody do přihrádky na prací prostředek  pračky. Ocet a soda se nesmějí při mytí setkat. Při praní by měla být zvolena teplota praní alespoň 60 °. V pračce by také nemělo být žádné prádlo.

Připravte si šampon pomocí sody

Natron lze také použít pro osobní hygienu. Mnoho zákazníků jej také používá k tomu, aby zbavilo nepříjemného zápachu z vlasů na hlavě. Vlasy umyjte sodou bez šamponu. Například k jemnému čištění a odmaštění mastných vlasů můžete k mytí vlasů použít jednoduchý roztok sody.

Potřebujeme misku teplé vody a sodu. Odměřte 2-4 čajové lžičky WoldoHealth sody na 200–400 ml vody v misce. Poté se prášková soda rozpustí mícháním. Šampon ze sody lze nyní vmasírovat do vlasů a poté jej opláchněte.

Doporučuje se však držet se několika mycích prostředků jednou metodou, protože vlasy potřebují čas na změnu, než bude možné účinek posoudit.

 

Vyrobte si zubní pastu pomocí sody sami

S práškovou sodou lze snadno a rychle vytvořit alternativní zubní pastu. Jako přísady potřebujeme kokosový olej, prášek ze sody WoldoHealth, malou misku s vodou a nádobu, např. džem, který je dezinfikován a vyčištěn.

A takhle vyrobíme zubní pastu: Kokosový olej ve vodě, aby se mírně zahřál. Jakmile je tekutina, přidejte soda a promíchejte. Poté ji naplníme do vhodné nádoby. Kromě toho mohou být přidány další přísady, jako byliny, kurkuma, skořice nebo podobně.

 

Koupel s vonnými oleji a sody

Prášek ze sody WoldoHealth lze také použít jako základ pro domácí lázeň. Základní koupel s práškem sody vám umožní snadno a levně si vyrábět domácí lázeń Jednoduše posypte 100 - 200 gramů sody do plné lázně a smíchejte s teplou vodou. Teplota vody by měla být pro domácí koupel nejméně 37 ° - 38 °.

Měli byste zůstat ve vaně asi 30-40 minut. Chcete-li mít také vůni, můžete použít 6-8 kapek éterických olejů, např. přidejte čajovníkový olej nebo šalvějový olej. Můžete tuto základní koupel aplikovat jednou nebo dvakrát týdně. Po každém lázni byste měli naplánovat dobu odpočinku, protože to může být pro tělo docela vyčerpávající.

Pro zvýšení hodnoty pH ve vodě použijte sodu

U vodných roztoků lze prášek hydroxidu sodného použít k posunu pH z hodnoty kyselosti do neutrální nebo mírně alkalické oblasti.

K měření hodnoty pH vody můžete jednoduše použít testovací proužky, které jsou k dispozici v lékárně.

Soda jako pomocník při mytí nádobí a čistič v kuchyni

Sody s citronem lze použít v kuchyni jako mycí prostředek na nádobí, ale i další věci lze vyčistit.

Jednoduše vymačkejte citron do šálku a přidejte lžíci sody.

Poté lze pomocí houby nebo hadříku vyčistit znečištěná místa tímto způsobem. Zbytky pak mohou být opláchnuty vodou.

Soda proti mravencům, škůdcům, vším a plevelu.

Přírodní prostředek jako je soda, které lze použít v boji proti mravenců, jsou oblíbeným produktem. Soda v tomto případě působí jako jed, protože mění pH mravenců. Zůstanou dlouhou dobu pryč.

vyrobeno-v-nemecku-woldoshop

 

Obsahuje Vaše jedlá soda hliník?

Naše jedlá soda je ve 100% kvalitě bez jakýkoliv aditiv či příměsí, tedy bez obsahu hliníku.

Zpět do obchodu