Hrnčířská hlína 10kg

Hladká modelovací hlína pro tvoření keramických výrobků. Snadné a jednoduché použití. Je vhodná pro malování a glazování. Výborně schne na vzduchu. Ideální pro tvoření s dětmi. Baleno v 10 kg vzduchotěsné PE fólii pro udržení optimální trvanlivosti. Po použití je doporučeno obal opět neprodyšně uzavřít. Skladování na suchém místě chráněném před světlem. Náš produkt byl vyroben v Německu.

Momentálně nedostupné
Kód: WCHH1X10
Značka: WoldoClean®
329 Kč 271,90 Kč bez DPH
Kategorie: Keramické hmoty

Jak s hrnčířskou hlínou pracovat

  1. Připravte si požadované množství modelovací hlíny, které potřebujete na vytvoření vašich objektů, podložku a misku s vodou pro změkčení hlíny a oplach rukou.
  2. Začněte s ručním zpracováním keramické hlíny s použitím malého množství vody. Doporučujeme být opatrní s použitím vody, jinak bude hmota mazlavá.
  3. Na vytvoření vašich výrobků můžete použít modelovací náčiní jako jsou špachtle, struny a jiné. Použít také můžete hrnčířský kruh. 
  4. Po dokončení nechte vaše produkty vyschnout na vzduchu přibližně 24 - 48 h . 
  5. Poté můžete přejít k vypalování vaší keramiky při teplotě 920 oC.
  6. Nechte vychladnout a naneste požadovanou glazuru a opět nechte vyschnout  24 - 48 h
  7. Vypalte glazuru při teplotě 1020 - 1080 oC.
  8. V případě glazování finální bezbarvou lesklou glazurou na závěr, nechte opět vychladnout, naneste glazuru a opět vypalte při teplotě 1020 - 1080 oC.
  9. Nechte vychladnout a váš výrobek je připraven k použití.

Tato hrnčířská hlína vyznačuje dobrou plasticitou a je ideální pro modelování a tvoření. Obsahuje 25 % šamotu a je ideální pro objekty do 50 cm. Díky své neutrální barvě je ideální pro glazury a další úpravy.

 

vyrobeno-v-nemecku-woldoshop

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení